De financiële vuile was van Ineos

Hey. Psst. Dit is dus de vuile was van Ineos verhaal, zoals je het hier al in stukjes en brokken kon lezen: het krankzinnige financiële plaatje en de cynische rol die o.a. BNP Paribas Fortis, ING en Deutsche Bank daarin spelen.

Laat uw broek maar afzakken van de verbazing. En deel dit dan in godsnaam.

Om te begrijpen hoe groot die waarborg is van 250-500 miljoen €: Dat zou 1/8e van het totale "relance-pakket" van de Vlaamse overheid zijn (4 miljard €) en het begrotingstekort tov dit jaar (7 miljard) nog eens met 7% doen stijgen.

Wat er niet in staat is aan wie die honderden miljoenen aan obligaties (schuldpapieren) aan verkocht zijn. Meestal zijn dat "institutionele beleggers", waarin je dus o.a. pensioenfondsen kan rekenen. Als je denkt dat ze met Arcopar hun lesje wel geleerd zou hebben... Bedenk dan maar eens wat voor een klap het gaat geven wanneer die Ineos pudding onvermijdelijk in elkaar zakt.

- TG